İkinci El Olarak Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Telefon Modelleri

En temel ihtiyaçlardan biri olan telefonlar bile araç fiyatlarından satılan telefonlar nedeniyle lüks hale geldi. Yine de ikinci el uygun fiyatlı telefon modellerini bulmak mümkün. Piyasadaki en iyi ikinci el telefon modellerini derledik.

Özellikle son yıllarda akıllı telefon fiyatları yükseldi. Piyasadaki yeni telefonlar adeta bir araba fiyatına çıkmaya başladı. Böylelikle ikinci el telefonlara olan talep de arttı. İkinci el telefon modelleri arasında ucuz telefon modelleri ve fiyatları en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Ancak ikinci el piyasasında neredeyse sıfır fiyattan satılan telefonlar da var. İkinci el telefon pazarında bütçenize ve isteklerinize uygun bir telefon bulmanız olasıdır. Bununla birlikte, ikinci el bir telefon satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Tıpkı satın aldıktan sonra telefonda teknik sorunlar ya da hukuki sorunlar yaşamamak için telefonların tüm belgelerini talep etmeniz gerektiği gibi … Öncelikle nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım. Güvenilir bir satıcıdan alırsanız sorun çıkarmayacak ikinci el telefon modelleri:

Huawei Mate 20 Lite, Samsung Galaxy A51, Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy S9 Plus, iPhone 8, Xiaomi Mi Note 10, Huawei P20 Pro, iPhone 8 Plus, Oppo Reno 2, Samsung Galaxy S10 Artı, Samsung Galaxy Note 9, Huawei P30 Pro, iPhone 11, iPhone X, Samsung Galaxy Note 10 Plus, iPhone XS ve XS Max, iPhone 11 Pro ve Pro Max.

İkinci el telefon satın almadan önce bilmeniz gerekenler:

İkinci el veya yeni bir telefon satın almadan önce onu nasıl kullanacağınızdan emin olmanız gerekir. Aslında bu yöntem sadece ikinci el alışveriş için geçerli değil, bütçe meselesi ise işin amaca uygun olması gerekiyor. Öyleyse kendinize sormanız gereken şey; Bol bol fotoğraf çekip video paylaşmak, oyun oynamak ve uygulamalar arasında sorunsuz bir şekilde gezinmek mi istiyorsunuz … Bu sorunun cevabı da ihtiyacınız olan telefon modellerini belirleyecek ve bunları büyük ölçüde filtreleyecektir.

Satın alacağınız telefon modelini belirledikten sonra, bir sonraki iş güvenilir ikinci eldir internetten satıcıyı bulun. Bunun için herkesin kullandığı popüler e-ticaret sitelerini veya uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ancak tavsiyemiz satıcı ile yüz yüze görüşebileceğiniz yerlerden deneyerek ikinci el bir ürün almanızdır. İnternet üzerinden alışveriş yapacaksanız satıcının güven oranına da dikkat etmelisiniz.

Satıcıya gittiğinizde yanınızda şarj kablosu, SD Kart, kulaklık gibi ekipmanlara da sahip olmalısınız. Böylece telefonun tüm performansını test edebilirsiniz. Bunun dışında garanti devam etmese bile telefon faturasını mutlaka isteyin. Gelecekte ortaya çıkabilecek yasal sorunlar için tek dayanağınız bu olacaktır. Telefonda sorun yoksa ve fatura varsa telefonu rahatlıkla alabilirsiniz.

iPhone 11 Pro ve Pro Max:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Fiyatı ile hayranlık uyandıran iPhone 11 Pro ve Pro Max, ikinci el pazarındaki en pahalı telefon modelleri olarak dikkat çekiyor. 10.000-13.000 TL arasında telefonlarından sıfır bulmak mümkün. İkinci el almak istiyorsanız 9.000 – 11.000 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Açıktır ki, ikinci el ile sıfır arasındaki fiyat farkı çok düşük olduğunda, ikinci eli alıp daha sonra tekrar satabilirsiniz.

iPhone XS ve XS Max:

Üretim yılı:2018 Menşei:Çin

iPhone modelleri, ikinci el pazarında en çok satan telefon modelleri arasında yer alıyor. iPhone XS ve XS Max ikinci el fiyatları 6.000 – 8.000 TL arasında değişiyor. Sıfır fiyatları modele göre 6.200 – 9.000 TL arasında değişiyor. İkinci el satın almak istiyorsanız depolama alanı yüksek 256 GB'lık modelleri tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Samsung Galaxy Note 10 Plus:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Sıfır 11.000 TL'ye kadar çıkan modelin ikinci el fiyatlarının iPhone modellerine göre görece daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Samsung garantili ikinci el temiz modeller 7.000 TL ile 8.000 TL arasında değişiyor. 8 GB RAM, 4K çözünürlüğü ve oldukça kaliteli kamerası ile 8.000 TL'ye kadar satın alınabilen ikinci el bir telefon. Özellikle geçen yıl piyasaya sürüldüğü için en az 3-4 yıl sürebilir.

iPhone X:

Üretim yılı:2017 Menşei:Çin

İlk çıktığında hemen herkesin elinde olan ve yaklaşık 10.000 TL'ye satılan iPhone X, aradan geçen yıllara rağmen hala 8.000 TL civarında satılıyor. İkinci el fiyatları 5.000 TL'den başlıyor. Bu nedenle şimdiye kadar sıraladığımız modeller arasında en avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz 3 yıla rağmen hala en iyi akıllı telefonlar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 11:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

iPhone 11, en son Apple ürünleri arasında en uygun fiyatlı model olarak öne çıkıyor. 11 Pro ile Pro Max arasında kamera açısından farklılıklar olsa da cihaz performansı oldukça iyi. Modelin sıfır fiyatı 6.500 – 7.500 TL, ikinci el fiyatları 5.500 – 6.000 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlarla ikinci el deposu yüksek bir model satın alabilirsiniz.

Huawei P30 Pro:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Huawei modelleri en çok kamera performanslarıyla öne çıkıyor. P30 Pro gibi en iyi modeller hem cihaz performansı hem de kamera performansı açısından çok iyi sonuçlar veriyor. Ortalama 7.000 TL olan telefonun ikinci el fiyatları 5.000-6.000 TL arasında değişiyor. Gerçekten temiz ve hala garanti kapsamında olan ürünleri bulmanız çok muhtemeldir. Bu nedenle ikinci el almayı düşünebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9:

Üretim yılı:2018 Menşei:Çin

Samsung'un amiral gemisi telefonlarından biri olan Galaxy Note 9, hala cihaz performansı ve kaliteli kamerası ile tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor. Sıfır değeri 6.200 TL civarında olan modelin ikinci elini 3.700-4.000 TL arasında bulmak mümkün. Aslında, bir Note 9 satın almak istiyorsanız, sıfır yerine doğrudan ikinci ele geçebilirsiniz. Fiyat farkından dolayı çok daha avantajlı olacaktır.

Samsung Galaxy S10 Plus:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Performans konusunda uzun süredir adından söz ettiren telefonlar arasında yer alan S10 Plus, kamera açısından birçok amiral gemisi telefonla rekabet edecek seviyededir. 6.400 TL civarında satılan telefonun ikinci elini 5.000-5.500 TL arasında bulmak mümkün. Cihazın dahili hafızası 128 GB olmakla birlikte 512 GB'a kadar artırılabilmektedir. 8 çekirdekli işlemciye ve 4K video kayıt kamerasına sahiptir.

Oppo Reno 2:

Yapım yılı:2019 Menşei:Çin Sıla ile çektikleri reklamların ardından ülkemizde büyük bir patlama yaşayan Oppo'nun kamerasıyla öne çıkan bir marka olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yeni bir model olduğu için çok az ikinci el seçeneği bulunmaktadır. Oppo Reno 2 ikinci el fiyatları ortalama 4.500 TL civarında. Sıfır fiyatı 5.600 TL civarında. İki fiyat arasında bir miktar fark var. Çok iyi kameralı bir telefon arıyorsanız Oppo modellerine bakabilirsiniz.

iPhone 8 Plus:

Üretim yılı:2017 Menşei:Çin

iPhone modelleri ikinci el pazarında en çok tercih edilen telefonlar arasında yer alıyor. Bunun en büyük sebebi ise uzun ömürlü ve stabil olmalarıdır. İPhone 8, 2017 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala tam performansta performans gösterebilen bir telefon. Şu an sıfırı 5.400 TL civarında, hatta 3.000-3.500 TL arasında satılan telefonu ikinci elde bulmak mümkün. Ciddi bir araştırma ile çok avantajlı fiyatlar bulabilirsiniz.

Huawei P20 Pro:

Üretim yılı:2018 Menşei:Çin

Günümüzde kargaşa olarak satılan Huawei P20 Pro'yu güvenilir e-ticaret sitelerinde bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Telefonu ikinci el almak istediğinizde 3.000-3.500 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Telefonun çok iyi kamera ve işlemci performansı düşünüldüğünde bu fiyat buna değer görünüyor. Çünkü sıfır ortalama 5.400 TL civarında.

Xiaomi Mi Note 10:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Xiaomi Mi Note 10, 8 çekirdekli işlemcisinin yanı sıra güçlü kamera performansıyla tam performanslı bir canavar telefon. Sıfır, ortalama 4.700 TL civarında. İkinci el fiyatı 3.000 TL'den başlıyor. Açıkçası Huawei P20 Pro ve iPhone 8 Plus gibi ikinci el telefon modelleri bu fiyatlarla satın alınabiliyor. Ancak üretim yılı 2019 olduğu için uzun süreli kullanım için tercih edilebilir.

iPhone 8:

Üretim yılı:2017 Menşei:Çin

Yukarıda iPhone 8 Plus'ı önerdik. Büyük ekranı sevmeyen ve küçük ekranlı telefon kullanmak isteyenler için artık iPhone 8'i öneriyoruz. Telefonun sıfırı şu anda yaklaşık 5.000 TL'ye satılıyor. İkinci el 3.000-3.500 TL arasında. Bu modeli satın almak istiyorsanız 256 GB'lık versiyonu tercih etmelisiniz. 64 GB günümüzde yetersiz kalıyor ve çektiğimiz kaliteli fotoğraflar bile sadece bu kadar yer kaplıyor. Samsung Galaxy S9 Plus:

Üretim yılı:2018 Menşei:Çin

Samsung'un amiral gemisi telefon modelleri oldukça başarılı. Bunlardan biri, karıştırılarak satılan S9 Plus. Yenilikçi ekran modeli ile bu model birçok tüketicinin tercihi oldu. Sıfır bugünlerde 4-5 bin TL civarında. İkinci bir el satın almak istediğinizde, fiyat neredeyse yarı yarıya düşüyor. 2.000 TL'ye bile ikinci el ürün bulmak mümkün. Ayrıca bir telefon seçerken 64 GB'ı da seçebilirsiniz. Bellek kartı ile depolama artar.

Samsung Galaxy A71:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Samsung telefon modelleri arasında en uygun fiyatlı, yüksek performanslı ve özellikli telefonlardan biri. İşlemcisi, sınıfındaki telefonlara göre oldukça başarılı ve kamerası da 64 MP çözünürlüğe sahip. Telefonun sıfırı ortalama 3.200 TL civarında. İkinci el pazarı da 2.500-2.900 TL arasında. Yani neredeyse hiç fark yok. Acil telefon almanıza gerek yoksa kampanyadan belki bu fiyata sıfır alabilirsiniz.

Xiaomi Mi 9T:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Ucuz telefon modelleri arasında öne çıkan performans ve kamera çözünürlüğüne sahiptir. Sıfır fiyat ortalama 2.500 TL civarında. İkinci el fiyatı yaklaşık 2000 TL. Küçük bir fark gibi görünse de ikinci el modeller genellikle sıfır ayarında hiç kullanılmamış telefonlardan oluşuyor. Bu nedenle sıfırı almadan önce araştırma yapmakta fayda var. Daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Redmi Note 8 Pro:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Fiyat performans ürünü olan Redmi Note 8 Pro, listemizdeki en uygun fiyatlı telefon modellerinden biridir. Kamera performansının orta seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Ancak işlemci performansı fiyatına göre oldukça iyi. Güvenilir e-ticaret sitelerinde sıfır fiyatı 2.500-2.800 TL arasında değişiyor. İkinci el fiyatı 1.600-2.000 TL arasındadır. Ucuz ve performanslı bir telefon arıyorsanız tercih edilebilir.

Samsung Galaxy A51:

Üretim yılı:2019 Menşei:Çin

Samsung telefon modelleri genellikle kameraları ve kısa vadeli performansıyla öne çıkıyor. Galaxy A51, işlemcisi ile biraz hayal kırıklığı yaratan bir modeldi. Ancak çok fazla oyun oynamıyorsanız ve yeni oyunlara ilgi duymuyorsanız tercih edilebilecek bir modeldir. Sıfır fiyat ve ikinci el fiyatı hemen hemen aynı fiyatla 2.500 TL civarında. Bu nedenle, sıfırı doğrudan alma eğiliminde de olabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite:

Üretim yılı:2018 Menşei:Çin

Listemizin sonunda yine tam fiyat performans canavarı olan telefon var. Ucuz telefon modelleri arasında özellikle kamera performansı ile oldukça ilgi görüyor. Sıfır ortalama 2.200 TL civarında. İkinci eli 1.600 TL civarında bulmak mümkün. Telefona çok az para harcamak ve çok güzel fotoğraflar çekmek istiyorsanız düşünmeden inceleyebileceğiniz bir telefon. Kullanıcı yorumları da çok olumlu.

İkinci el telefon modelleri listemizin sonuna geldik. Sıfır fiyatlı cep telefonları, ikinci el fiyatları aslında beklendiği kadar ucuz olmayabilir. Bununla birlikte, bazı modellerin yarı fiyatından daha düşük bir fiyata satın alınabileceği hala aşikardır. İkinci el telefon satın almadan önce içeriğimizin başında alıntı yaptığımız noktaları atlamayın ve mümkün olduğunca iyi araştırma yapın. Önereceğiniz telefon modelleri varsa yorumlarda bunlardan bahsetmeyi unutmayın.

Bunlara da Göz Atın

Xiaomi Mi 11 Avrupa fiyatı ile cepleri yakabilir

Xiaomi Mi 11 5G'nin Çin'de satış fiyatları belli olsa da Avrupa fiyatları bilinmiyordu. Ancak son sızıntılar doğruysa Xiaomi Mi 11, Avrupa fiyatıyla cepleri yakabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

avrupa yakası escort çapa escort halkalı escort şirinevler escort beylikdüzü escort çapa escort izmit escort anadolu yakası escort alanya escort antalya escort bayan bursa escort bayan escort halkalı escort pendik escort romabet güvenilir mi bursa escort istanbul escort betvino şikayet beylikdüzü escort şişli escort sex hikaye milanobet yeni adresi ataköy escort istanbul escort