Sizi Bulunduğunuz Yerden Daha Farklı Bir Yere Taşıyacak 75 Efsane Film Müziği [Spotify Listesi]

Her kaliteli filmin arkasında sağlam bir müzik listesi vardır. Bugün bu cümleyi ispatlayacak 75 filmi listeleyeceğiz.

Bir filmin iyi kalitede olması için bir dizi bileşen gereklidir. Örneğin, çok iyi bir görüntü yönetmeni, sağlam bir hikaye kurgusu, başarılı oyunculuk. Peki, tüm bunları bir araya toplasak bile, bir film kaliteli olarak sınıflandırılır mı? Birçok insanın görmezden geldiği, ancak tüm kaliteli filmlerde mevcut olan ve tüm bunları birleştiren bir güzellik vardır:Film müzikleri. Dünyanın en başarılı filmleri olarak gördüğümüz birçok filmde, iyi film müziği olan filmlerin diğer filmlere göre daha öne çıktığını görüyoruz. oluyor. Bugün, arka planda geçen her saniye film hakkındaki duygularınızı en üst düzeye çıkaracak başarılı film müziklerini listeleyeceğiz.

Bu listeyi periyodik olarak güncelleyeceğiz. Listede olursa harika olacağını söylediğiniz film müziklerini tekrar güncellendiğinde bize gönderebilirsiniz.

Son Güncelleme:19.11.2020

Müziğe çalma listesinden erişin

Aşağıda listelediğimiz ve bazılarımız için bir YouTube oynatma listesinde altın olan tüm bu müzikleri birleştirdik. Bu listeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Listemizin Spotify listesine buraya tıklayarak da erişebilirsiniz.

En İyi Film Müzikleri

Son Samuray (Son Samuray)

Başrolünü Tom Cruise'un oynadığı Son Samuray, melodileriyle hep aklımıza kazındı. Japonya'nın modernleşmesini anlatan, aralarında The Last Samurai'nin de bulunduğu kült filmlerden biri, harika müziklerle aklımızın bir köşesinde her zaman bir benlik bulacaksınız.

Hülya

Bugün Hans Zimmer, dünyadaki tüm besteleriyle büyük bir hayran kitlesine ulaşıyor zaten Türkiye'de Cahit Berkay bu. Bugün Türk filmlerinde çok kaliteli müzik göremesek de geçmişe döndüğümüzde bu efsanevi Yeşilçam filmlerinin bizde neden bu kadar büyük iz bıraktığını daha iyi görebiliriz. Cahit Berkay'ın Hülya filmi için yazdığı Ayrılık şarkısı bunun en güzel örneklerinden biridir. Türk sinema tarihinin en iyi müziklerinden biri olarak değerlendirebileceğimiz ayrılık, filmin ötesine geçti.

Selvi Boylum Al Yazmalım

Cahit Berkay'dan girdiğimiz için ayrılmak kolay olmuyor. Elbette önümüzdeki dönemde listemizi güncellediğimizde sizlere Cahit Berkay'dan daha çok müzik getireceğiz ama Kadir İnanır ve Türkan Şoray ile birlikte çalan ve müziğiyle efsane haline gelen Selvi Boylum Al Yazmalım'dan ayrılamadık. Bu müzik Cahit Berkay'lerin ülkemizde kolay yetişmediğini gösteriyor; Çocukluğumuzda, gençliğimizde ve yaşlılığımızda hep yanımızda olacak.

Gözler Tamamen Kapalı

Eyes Wide Shut, Tom Cruise ve Nicole Kidman gibi başarılı oyunculara ev sahipliği yapıyor, ancak filmin çok önemli bir özelliği daha var:Stanley Kubrick'in dünyanın en ünlü yönetmenlerinden biri olan son filmi. film. Böyle bir yönetmenin beyaz perdeye gösterdiği son filmin bu kadar muhteşem bir müziğe sahip olması hepimizi çok mutlu ediyor.

Da Vinci Şifresi (Da Vinci Şifresi)

Başrollerinde Tom Hanks, Audrey Tautou, Sir Ian McKellen, Jean Reno gibi isimlerin yer aldığı Da Vinci Şifresi, filmlerdeki başarısı ile ünlü Hans Zimmer'ın muhteşem film müzikleri ile hepimizi farklı hissettiriyor. başardı.

Bir Zamanlar Amerika'da

Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern, Jennifer Connelly'nin başrollerini paylaştığı 1984 yapımı Bir Zamanlar Amerika'da İtalyan müzisyen Ennio Morricone tarafından yapılmış ve en iyi film müziği albümlerinden biri olarak kabul edilen enfes bir müzik ziyafeti ile karşımıza çıkıyor. .

Transformatörler

Transformers filmleri her zaman tartışma konusu olmuştur. Bazı insanlar bu filmleri sever, bazıları ise yere vurur. Tüm bu tartışmalara rağmen herkesin hemfikir olduğu bir şey var:Özellikle ilk filmdeki "Arrival To Earth" adlı müzik dünyanın en başarılı film müziklerinden biridir. İnsanlarda bambaşka duygular yaratan bu müzik, benim gibi bu tür detaylara önem veren pek çok kişinin gözünde filmi çok üst seviyeye taşımasına yardımcı oldu.

Harry Potter

Harry Potter, çoğumuzun çocukluğu ve gençliğidir. Hem kitapları hem de filmleri ile dünya sinemasının en ünlü dizilerinden biri olan Harry Potter, muhteşem müziğiyle hep hafızalarımızda yer almıştır. Filmin tüm müzikleri benzersiz ama dizinin üçüncü filmi Azkaban Tutsağı'nın müziğine özel bir yer vermek istiyorum.

Chaos Chaos, Türkiye'de karşılaştığımız hiçbir filme benzemiyor. Hayatımıza ilk olarak 1975 yılında girmiş ve yayınlandığı ilk günden günümüze kadar geçen 45 yıllık süreçte bizi hem güldüren hem de üzen bir üslubu hep olmuştur. Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Zeki Alasya, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Şener Şen ve isimlerini sayamayacağımız sayısız büyük oyuncuyu elbette ağırlayan özgün yapım şöhretine yakışır bir müziğe sahip. Elbette kimse müziğini bilmiyor. Yavaş çalındığında hüzünlü, hızlı çalındığında ise mutlu olan bu müzik adeta filmin kendisini özetliyor.

Pasifik Savaşı (Pasifik Savaşı)

Devasa robotların dünya dışı yaratıklarla mücadelesini anlatan Pasifik Savaşı, biraz mantıksızlıkla değil, insanları gaza sokmayı başaran müziğiyle beğeniliyor. her zaman bizi cezbetmiştir.

Jaws (Denizin Dişleri)

Dünyanın en yüksek aksiyon filmlerinden biri olan Jaws, Steven Spielberg'in en ölümsüz eserlerinden biri. Filmin müziğini John Williams gibi bir efsane bestelediğinde, harika bir eserin ortaya çıkmama ihtimali yoktu.

27 Hafta Sonra (28 Hafta Sonra)

Bilim kurgu ve korku unsurlarının yer aldığı 2007 İngiliz filmi 28 Weeks Later, müziğiyle gerilimi doruğa çıkardı. Açıkçası böyle bir şaheseri listeye dahil etmeseydik pek uygun olmazdı. Requiem for a Dream'in efsanevi müziği gibi filmin müzikleri de sizi derin ve gergin hissettiriyor. Rocketman

Dünyaca ünlü şarkıcı Elton John'un biyografisini anlatan film, normalde muhteşem müziklerle donatılmıştır. Başından sonuna kadar başarılı şarkılarla donatılan filmin yetişkinler için uygun olduğunu söylemeliyiz.

Mor Yağmur

1984 yılında yayınlanan film, Prince Rogers Nelson adlı şarkıcının kısmi hikayesini anlatıyor. Prens olarak tanınan ve 2016 yılında hayatını kaybeden efsane şarkıcı, bu filmde kendine benzeyen bir karakteri canlandırıyor. Filmle aynı adı taşıyan Purple Rain şarkısı, yayınlandığı tarihte En İyi Film Müziği Oscar'ını aldı.

Yukarı (Yukarı)

Bir animasyon filmi olan Up, yaşlı bir adamın ve karısını kaybeden genç bir çocuğun yolculuklarını konu alıyor. Eşine verdiği sözü tutmaya çalışan yaşlı adamın anlatıldığı film, birçok eleştirmen tarafından dünyanın en iyi animasyon filmi olarak kabul ediliyor.

Çatıdaki Kemancı (Çatıdaki Kemancı)

1971'den kalma bir kült müzik prodüksiyonu olan Violinist on The Roof, piyasaya sürülürken Altın Küre Müzikali de dahil olmak üzere birçok ödül aldı. Filmin özellikle kendi kendini aşan bir müziği vardı. Daha önce dinlemediyseniz, aşağıdan tanıdık gelebilir.

Bir kez

Ruhunuzu güzel şarkılarla dolduran bir Avrupa filmi izlemek istiyorsanız, First bunun için iyi bir seçenek. İki başarılı müzisyenin bir albümüne dayanan film, aşkı müzikle birleştirmeyi başarıyor.

Cennetin Krallığı

Cennetin Krallığı, üç büyük din için kutsal yer olarak kabul edilen Kudüs'te gerçekleşir. Bir dönemin en popüler filmlerinden biri olan Flashdance, başarılı oyunculukları ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan, dans etmek isteyenlerin film müzikleri ile iyi tanıyacakları müzikleri içermektedir. Aslında filmin bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden birinin müziği olduğunu söyleyebiliriz.

Slumdog Millionaire (Milyoner)

8 akademi ödülü bulunan Milyoner, muhteşem bir hikaye ve oyunculukla karşımıza çıkıyor. Hindistan'ın arka sokaklarındaki o muhteşem sinema atmosferi başarılı müziklerle süslendiğinde, uzun süre unutulmayacak bir film görüyoruz. Hala Milyoner'i izlemediyseniz, bu filme bir şans vermenizi öneririz.

Eurovision Şarkı Yarışması:Fire Saga'nın Hikayesi

Eurovision Şarkı Yarışması:Netflix filmi olarak karşımıza çıkan The Story of Fire Saga, absürt komedi tarzı ve oyunculuğu ile eleştirilse de bazı şarkıların son derece başarılı olduğunu itiraf etmeliyiz. Özellikle son şarkı birçok kişi tarafından beğenildi. Filmi izlemeyenlere bu şarkının son şarkı olduğunu ve minimum spoiler içerebileceğini söyleyelim.

Galaksinin Koruyucuları

Bir Marvel filmi olan Guardians of the Galaxy, müziğiyle her zaman ön plana çıkmıştır. Özellikle Star Lord'un müzikal zevki, filmin her anına eğlence katabilir.

Mükemmel His (Dünyadaki Son Aşk)

Perfect Sense, bilinmeyen bir konuyu hikaye açısından ele alan bir film. Dünyanın nasıl biteceğine farklı bir bakış açısı getiren bu film, insanların duyularını kaybettiği bir süreci konu alıyor. Bunu yaparken bize iki insanın sevgisini sunuyor. Film boyunca müzik bu yolculukta bize çok iyi eşlik ediyor. Eva Green'in muhteşem oyunculuğunu unutmamalıyız.

Bohemian Rhapsody

Efsanevi grup Queen ve solisti Freddie Mercury'nin hayatını anlatan film, tüm müzikleriyle bizleri baştan sona bir maceraya götürüyor. Evet, bu filmdeki müzikler "film müzikleri" adı altında yer almıyor, ancak bu filmi listemize dahil etmeseydik haksızlık etmiş olurduk. Rami Malek'in efsanevi performansını da size hatırlatmak istiyoruz.

Bir Yıldız Doğuyor

Lady Gaga ve Bradley Cooper'ın yer aldığı film, bir yıldızın nasıl doğduğunu konu alıyor. Bradley Cooper'ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga'nın son derece başarılı oyunculuk performansıyla da oldukça keyifli geçti. Baştan sona bir müzik filmi olan Bir Yıldız Doğuyor, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Mumya

Artık kült filmlerden biri olan Mumya bu başarısını müziğe taşıdı. Filmin soundtrack'i atmosfere çok iyi uyum sağladı ve izleyiciye hem görsel hem de müzikal olarak bir şölen sağladı. Delibal

Bir Türk filmi olan Delibal, Çağatay Ulusoy'un oynadığı bir filmdir. Son derece sosyal ve mutlu bir adamın aşkını konu alan filmde müziğin özel bir yeri var. Bir erkek aşkı ile kendisi arasında kalırsa ne yapar?

Senden Önce

Aynı adlı romandan uyarlanan film, omzunu uzatmayan zengin bir adam ile ona bakmak için işe başlayan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Hayatta umudunu yitirmiş adamı hayata döndürmeye çalışan kızın çabasını izlerken hem üzgün hem de mutlu olacaksınız. Ed Sheeran'ın imzasının filmin soundtrack'inde olduğunu hatırlatalım. Ayrıca ejderhaların annesi Emilia Clarke'ın muhteşem oyunculuğu takdire şayan.

Duvar Çiçeği Olmanın Avantajları

Arkadaşsız, içe dönük bir genç, iki üvey erkek kardeşle tanıştığı zaman yepyeni bir hayata başlar. Aşk ve dostluk temalı film, geçmişi gizemli genç adamın başına gelenlere değinirken bunu çok gizemli bir şekilde yapmayı başarıyor. En başarılı gençlik filmlerinden biri olarak görünen ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Saksı Olmanın Yararları, müzikleriyle de beğeni topladı.

Aashiqui 2

Hint filmleri genellikle müzikleriyle öne çıkıyor. Aashiqui 2 ise bu filmlerden biraz farklı ve müziği doğrudan odak noktasına getiriyor. Kendini içmeye vermiş, güzel bir kızı sesiyle ünlü yapan ünlü bir şarkıcıyı konu alan film, bunu yaparken de güzel bir şekilde çalışıyor.

Joker

Listemizde yer almayı başaran en yeni filmle karşınızdayız. Joker, alışık olduğumuz süper kahraman filmlerinden farklı olarak, bize belli bir felsefeye sahip, ağırlıklı olarak drama filmi sundu. Çıktığı günden bu yana büyük beğeni toplayan film, müziğiyle o karanlık Gotham şehrini bize yansıtmayı başardı. Üstelik bunu yaparken de Joker'in iç dünyasını anlamamıza yardımcı oldu.

Mesaj

Mesaj, ya da ülkemizde bilindiği gibi İslam dünyasının en özel filmlerinden biri olarak gösterilmektedir. İzleyicide büyük ses getiren bu efsanevi kült yapım, kulağımıza kazınmış müziğiyle de bu etkide önemli rol oynadı. Ünlü Fransız müzisyen Maurice Jarre tarafından bestelenen müzik, filme entegre olması ve sizi filme sokmasıyla ünlüydü. Hz. Muhammed önderliğinde İslam'ın doğuşunu anlatan film, bugün bile hafızalarımızın en özel yerinde kalıyor.

Babam ve Oğlum

Bu listeye dahil edilmeyi hak eden pek çok Türk filmi var. Önümüzdeki günlerde bu filmleri eklemeye çalışacağız ama modern Türk sinema tarihinin en başarılı filmlerinden biri olan Babam ve Oğlum'u da bu listeye dahil etmeliydik. Evanthia Reboutsika'nın müziği, ülkemizin en büyük yönetmenlerinden Çağan Irmak'ın filmini bir iki gömlek yukarı taşıyor. En sert insanı bile ağlatacak iddialı film, baba ve oğul arasındaki aşk, özlem ve kavgayı anlatıyor. 1980'lerde geçen bu film, müziğiyle her zaman özel bir yere sahip olacak.

Yağmur Adam

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren Yağmur Adam, çok sayıda Oscar ödülü alan bir film. Dustin Hoffman ve Tom Cruise gibi isimlerin yer aldığı film, Hans Zimmer'ın size dokunan müzikleriyle sizi bir yolculuğa çıkardı.

Yüzüklerin Efendisi:Rohan ve Gondor'un Müziği

Yüzüklerin Efendisi çok seçkin bir müzik arşivine sahiptir. İleride bu müzikleri listemize eklemek istiyoruz. Bugün sizlere Rohan ve Gondor savaşlarında duyduğumuz tüyler ürpertici müzikleri sunuyoruz. Yüzüklerin Efendisi:Kralın Dönüşü'nde Rohan, Gondor'a yardım etmek için geldi ve Théoden'in efsanevi konuşmasında çalınan müziğin ahengi, kılıç ve kalkanların karşısına çıktığında müzik kesildi … Belki yüzleşelim hayatımızda bir daha böyle bir filmle karşılaşmayacağız.

Geleceğe Dönüş

Sinema tarihinin en ünlü bilim kurgu filmlerinden biri olan Geleceğe Dönüş serisi, müziğiyle bir nesli zamanda yolculuğu meraklandırdı. Son derece geniş bir hayran kitlesine sahip olan Geleceğe Dönüş, dünyanın en ünlü filmlerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Dokunulmazlar (Can Dostum)

Bir Fransız filmi olan Can Dostum, zengin bir engelli ile bakıcısı arasındaki ilişkiyi anlatıyor. anlatıyor. Oldukça duygusal bir film olan Can Dostum, başarılı müziğiyle bunu önemli ölçüde başarıyor.

Planet Earth II

Dünyanın en başarılı belgesellerinden biri olan Planet Earth II, arkasındaki Hans Zimmer'in müziği ile bizlere enfes bir deneyim sunuyor. İçinde bulunduğumuz dünyanın tüm güzelliklerini gösteren bu belgesele, aynı derecede başarılı müzikler eşlik ediyor.

Güneş Işığı (Güneş Işığı)

Yakıtını tamamen tükettikten sonra Güneş'i hayata geçirmekle görevli bir ekip, yolculuğunu anlatan enfes bir film olan Sunshine, çıktığı anda film kadar müziğiyle de beğeni topladı.

Gerçek Romantik

Crazy Romance, sık sık karşımıza çıkan romantik filmlerden çok farklı bir filmdi. Başarılı hikayesiyle hayranlık uyandıran ve döneminin nefessiz atmosferini çok iyi sergilediği için film, bir Hans Zimmer klasiği neticesinde adını efsane film müzikleri listesine ekleyebilir.

8 Mil (8 Mil)

Eminem, RAP dünyasında kendini herkese kanıtlamış bir şarkıcıdır. Üstelik bunu başarılı bir oyunculuk sergilediği 8 Mile filmiyle de göstermiştir. Filmin tüm müzikleri başarılı ama Lose Yourself özel bir yere sahip.

Godfather (Baba)

Dünyanın en iyi filmlerinden biri olan Baba, ününü bile aşan film müziği ile tüm zamanların en iyi film müzikleri arasında gösteriliyor.

James Bond'un başarılı filmlerinden biri olan Skyfall Skyfall, hem ülkemizdeki sahneleri hem de doyurucu aksiyonuyla konuşuldu ama adele'nin seslendirdiği film müziği de konuşuldu. Filmle aynı adı taşıyan müzik, vizyona girme sırasında ve sonrasında büyük bir etki yarattı.

Ucuz Roman (Ucuz Roman)

Biri kült bir film mi dedi? Inexpensive Fiction her yönden efsanevi bir dizi ama Misirlou şarkısı da iyi. İnsanların koşmak, ilerlemek istemesini sağladığını söyleyebiliriz.

Hayalet

ZİNCİRLENMEMİŞ MELODİ. Bugün çoğu insan bu adı bilmeyecek. Righteous Brothers'ın ölümsüz müziği, çoğu insanın bilmediği ancak dinlemeye başladıkları ilk 5 saniyede tanıyacağı bir müziktir. Açıkçası filme çok yakıştığını düşünüyorum. Romantik filmlerin en hırslıları arasında yerini alıyor.

Titanik (Titanik)

Titanic, günümüz filmlerinin bile gişeyi yakalamakta zorlandığı efsanevi bir film. Gerçek bir hikaye ile sağlam bir hikayeyi birleştiren film, bize dünya tarihinin en başarılı müziklerinden birini bıraktı. Celine Dion'un unutulmaz eseri My Heart Will Go On'u muhtemelen bilmiyorsunuzdur.

Jurassic Park

Genellikle bir neslin hayallerinde geçen Jurassic Park filminin o efsanevi müziğiyle karşınızdayız. Müziği dinlediğinizde, kendinizi Jurassic döneminin yeşilliklerine atıyor ve dinozorları besliyorsunuz.

Yenilmezler

Marvel, Avengers serisini bitirdi ama bunu yaparak her şeyle sağlam bir seri yaptı. Bu, elbette film müziklerini içerir. Unutulmamalıdır ki, onu o gaza getiren filmin müziği “bak şimdi Iron Man gelecek”.

Amelie

Avrupa filmleri belli şeyleri başaramasa da, müzik kesinlikle onlardan biri değil. Kendini müzikal olarak geliştiren Avrupa ülkeleri bu becerileri filmlerde çok iyi kullanıyor. Amelie, bu filmler arasında en öne çıkanlardan biridir.

John Wick

Saf hareket mi istiyorsunuz? O halde ziyaret edeceğiniz kapı John Wick. Filmin müzikleri de bunu kanıtlıyor.

Bunlara da Göz Atın

GameStop olayının ardından Wolf of Wall Street ve The Big Short’un izlenme rakamları fırladı

GameStop hisse senedi etkinlikleri, finans dünyasını ele alan bazı filmlerin izlenme sayısını artırdı. The Big Short ve Wolf of Wall Street filmleri en çok izlenenler arasındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

avrupa yakası escort çapa escort halkalı escort şirinevler escort beylikdüzü escort çapa escort izmit escort anadolu yakası escort alanya escort antalya escort bayan bursa escort bayan escort halkalı escort pendik escort romabet güvenilir mi bursa escort istanbul escort betvino şikayet beylikdüzü escort şişli escort sex hikaye milanobet yeni adresi ataköy escort istanbul escort roketbet güncel giris roketbet giris roketbet güncel adresi roketbahis güncel giris